Tato stránka využívá soubory cookies za účelem zkvalitňování služeb a personalizaci nabídky zákazníkům v souladu s ochranou osobních údajů. Nastavení cookies si můžete upravit. Zavřít

O nás

Vážení obchodní partneři,

Racionální systémy bezpečnosti průmyslu – to je RSBP. Zároveň je to také hlavní myšlenka, která dala vzniku této firmě v roce 1992. Vize se stala realitou a s hrdostí mohu prohlásit, že dnes je RSBP lídrem na trhu v explozní a požární ochraně průmyslových provozů. Jsem přesvědčen, že zaměstnanci tvoří jádro jakékoli společnosti kdekoli na světě. Proto je nutné je chránit a vytvořit pro ně takové bezpečnostní podmínky, aby svou práci mohli odvádět plnohodnotně a bez obav. V RSBP myslíme i na samotné průmyslové provozy a zajišťujeme, aby nedošlo k nezvratným škodám na majetku.

Mým cílem je, aby naši klienti měli vždy k dispozici sofistikované řešení pro ochranu jejich typu průmyslu. Podobnou chuť a motivaci vidím i u svých kolegů, touhu se neustále vzdělávat nejen v oblasti výbuchové a požární ochrany ale i v technologických procesech samotných průmyslových provozů, které je nutné zabezpečit. Věřím, že to, co my považujeme za běžné požadavky pro bezpečnost provozů se brzy stane plošně používaným standardem aplikovaným po celém světě. Vyspělý engineering, progresivní tým lidí a široké spektrum high-tech produktů je to, co z RSBP dělá volbu číslo jedna u našich zákazníků.

My dáváme riziku hranice.

doc. Ing. Petr Štroch, Ph.D.
Ředitel společnosti RSBP spol. s r.o.

Ředitel RSBP

 

Lokací ve středu Evropy, kvalitou nabídky v jejím čele

Požární a výbuchové ochraně se věnujeme od roku 1992 a rozsahem i kvalitou nabídky patříme mezi mezinárodní špičky, v Čechách, na Slovensku a v Polsku pak k prokazatelným jedničkám. Těžíme ze strategické polohy blízko dvou hranic, špičkových odborníků a i z faktu, že máme pod jednou střechou vše, od vývoje, produkce, servisu až po odborná školení. Právě proto jsme schopni dostát vysokým nárokům na kvalitu i rychlost a spoluurčovat celosvětové trendy.

S námi to zvládnete snadno

Pomůžeme Vám s nelehkou administrativou, veškerými technickými úkony, ale i drobnostmi na cestě k zabezpečení vašeho provozu.

 • analýza rizik
 • odborná projekce a posudek
 • dodání potřebného materiálu
 • instalace a provoz zařízení
 • proškolení personálu

Přidaná hodnota

Inženýring a dokumenty provádíme podle směrnice ATEX 153. Se zákazníkem aktivně komunikujeme a v odborném posudku uvádíme všechny potřebné náležitosti.

 • typ a počet pojistných prvků
 • specifikace bezpečnostních předpisů
 • popis technologického procesu
 • určení bezpečnostních zón
 • vyžadovaná opatření na elektriku a elektrostatiku

Spojujeme vysokou úroveň bezpečnostI, jednoduchost a ekonomické řešení

Naše projekty splňují veškeré potřebné normy, nařízení, předpisy, vyhlášky i směrnice, a to jak v ČR, tak v zahraničním prostředí. Bereme však ohled na současný stav techniky a snažíme se skloubit efektivní, cenově dostupné a zároveň chytré řešení. Společnost používá systém managementu kvality dle ISO 9001:2016 a jsme certifikováni ATEX podle směrnice 2014/34/EU (NV 116/2016 Sb.).

Minimalizujte  riziko nevratných škod a ztrát při požáru či výbuchu prachu a nechte si poradit od odborníků, kteří mohou na základě zkušeností a mnoha úspěšných projektů posoudit všechna rizika  vyplývající z provozu Vašich průmyslových zařízení.

Nenechávejte ochranu na poslední chvíli

Požární a výbuchovou ochranu doporučujeme řešit již v projektové dokumentaci, to umožní dosáhnout nejlepšího možného zabezpečení. Nebojíme se žádných omezení, se vším si poradíme!

Ochranu svěřte odborníkům

Neodborně navržené požární a výbuchové prvky ochrany mohou zvyšovat stávající riziko výbuchu a mohou vést ke komplikacím při následném vyšetřování události výbuchu či požáru. Neriskujte a spolupracujte pouze se zkušenými experty. Kontaktujte nás.

Kontaktní formulář

V rámci naší činnosti se zabýváme také oblastí výzkumu a vývoje v problematice požární a výbuchové ochrany a prevence. Precizně provedený výzkum a vývoj přináší nezbytné poznatky pro vývoj nových výrobků, racionalizaci a zlepšování parametrů těch stávajících a to v oblasti kvality, vlastností a jejich funkcí. Stimulem pro realizaci výzkumu a vývoje je stále zvyšující se důraz na zajištění bezpečnosti technologických provozů - nejen z pohledu požární a výbuchové ochrany, ale také z pohledu ochrany životů, zdraví a majetku. Tento trend se promítá jak do požadavků zákazníků a našich partnerů, tak legislativních a normativních předpisů, které jsou tímto bezezbytku plněny.

Vlivem realizace vlastního výzkumu a vývoje můžeme nabídnout produkty, které převyšují svou kvalitou a technickými vlastnosti produkty konkurenčních firem; splňují tak náročné požadavky nejen našich zákazníků a partnerů ale i přísná kritéria stanovená legislativou EU, USA i Ruska, přinášejí tak variabilitu ochrany technologických celků.

nÁŠ Výzkum a vývoj se promítá do těchto oblastí

 • testujeme požárně-technické charakteristiky prachů
 • navrhujeme požární a výbuchovou ochranu díky unikátnímu softwaru
 • organizujeme odborná školení a semináře
 • přednášíme na konferencích a vysokých školách
 • modelujeme vaše technologická zařízení ve 3D
 • vypracováváme dokumentaci o protivýbuchové ochraně - DOPV
 • provádíme reálné výbuchy vašich vzorků prachu
 • podílíme se na evropském projektu bezpečnostního klastru
 • úzce spolupracujeme s technickými univerzitami
 • podílíme se na vývoji nových bezpečnostních norem
Seminář RSBP
Ukázka výbuchu RSBP
Showroom RSBP

Technik realizace a servisu

Jste fyzicky zdatný, máte řidičák a také osvědčení dle vyhlášky 50/1978 Sb., min. §6? Že kancelářská práce není úplně pro vás? Můžete nám pomoci se zabezpečením průmyslu! Ostatní činnosti, které budete při práci vykonávat, Vás naučíme.

Konstruktér - Senior

Jste technický typ? Vyznáte se v technické dokumentaci? A bavilo by vás konstruování a vylepšování produktů pro zajímavý obor v průmyslové bezpečnosti? Někoho jako Vy právě hledáme!

Projektový manager

Hledáme zkušeného a proaktivního projektového manažera, který bude mít klíčovou roli při řízení, kontrole a dokončení realizací našich projektů. Umíte si určit priority, zorganizovat si čas a máte silné analytické schopnosti, připojte se k týmu projektových manažerů a pomozte nám dosahovat excelentních výsledků.

V letech 2016, 2018, 2019, 2020 a 2021 jsme získali finanční podporu z Evropského fondu pro regionální rozvoj, OPPIK.

Projekt zvyšování mezinárodní konkurenceshopnosti RSBP

Projekt zvýšení mezinárodní expanze a exportních aktivit RSBP</span><span style

Projekt vybavení testing centra RSBP</span><span style

Podpora mezinárodní expanze a exportních aktivit RSBP</span><span style

Doplnění výzkumně - vývojové kapacity společnosti RSBP

Infrastruktura pořízená v rámci Operačního programu Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost, výzvy Potenciál, je za nediskriminačních a transparentních podmínek zpřístupněna všem uživatelům výhradně k provádění výzkumu a vývoje.

Marketing potencial RSBP

Digitalizace společnosti RSBP